IMG 1205                                                                                                                                                                                                  45 perc az életért                            

Felső tagozatos diákjaink az idei tanévben is részt vettek reanimációs oktatáson. A szakemberek a gyerekek életkorának megfelelően igyekeztek bemutatni, mit tegyünk, ha valakinek azonnali segítségre van szüksége. Az elméleti tudnivalókat – életfunkciók ellenőrzése, segítségkérés, lélegeztetés, szívmasszás - a gyakorlatban is ki

próbálhatták a tanulók, hiszen élethű bábukon gyakorolhatták a szakszerű segítségnyújtás minden lépését. Megtapasztalhatták, hogy mennyire fárasztó a szakszerű szívmasszázs alkalmazása.  Megismerkedtek a félautomata defibrillátor használatával is. Megtanulták azt is, mi a különbség egy nem lélegző és egy lélegző, de eszméletlen beteg között. Egymáson is kipróbálhatták a gyerekek, hogyan kell valakit stabil oldalfekvésbe helyezni. Tanulóink olyan ismereteket szereztek ez alatt a 45 perc alatt, ami komoly veszély esetén akár egy ember életét is megmentheti. 

IMG 1182

Tanev rendje

etlap

tanulas