DSC05831A zene az ember legősibb kifejezési formája, régebbi, mint a nyelv. 1975 óta Yehudi Menuhin hegedűművész és az UNESCO zenei tanácsának a javaslatára október 1-jén ünnepeljük a zene világnapját, melynek célja a zeneművészet népszerűsítése és a népek közti barátság erősítése. Ezen a napon a világ minden pontján hangversenyeket, zenei programokat szerveznek, a zeneművészet nagy alakjaira emlékezünk.

Képek a galériában!

Ebből az alkalomból a  Bartók Béla Zeneiskola növendékei koncertet adtak  alsó tagozatos tanulóinknak. Káldy Márton Vivaldi G-dúr koncertjének 1.tételét játszotta hegedűn, Tinics Marcell Fernando Sor C-dúr etűdjét gitáron, Nagylaki Dorottya Nölck Nocturne művét gordonkán, Farkas Botond Chopin Fantasie impromptu darabját zongorán.

Élmény volt hallgatni őket, méltán szólt a hatalmas taps, amit kis diákjainktól kaptak, köszönjük előadásukat!

Horváth Szabolcsné

Tanev rendje

etlap

tanulas