Tisztelt Szülők!

Tájékoztatom Önöket a következőkről

A beiratkozás napjai:

Helyszín: Zrínyi Ilona utca 10. díszterem /április 12./

               Szülői fogadó /I. emelet, április 13./

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

  • lakcímkártya

-            a gyermek nevére kiállított, személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolvány

-            lakcím hiányában tartózkodási helyet kell igazolni

  • igazolás az iskolába lépéshez szükséges fejlettség eléréséről

-            óvoda igazolása /OM azonosítóval/, vagy

-            a nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi vizsgálat szakértői véleménye, vagy

-            szakértői bizottság szakvéleménye

  • jelentkezési lap /honlapunkról letölthető lesz, de beiratkozáskor is biztosítjuk /  
  • nyilatkozatok / honlapunkról letölthetők lesznek, de beiratkozáskor is biztosítjuk/

-                a hit- és erkölcstan vagy etika tantárgy választására vonatkozóan

-                a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról

  • a gyermek 5 és 6 éves orvosi és védőnői státuszvizsgálati lapjainak fénymásolatai (szükség esetén a másolást biztosítjuk), valamint a gyermek egészségügyi kiskönyve (oltási könyve)

Felhívom a figyelmüket, hogy a jelentkezési lapot, valamint a nyilatkozatokat a szülői felügyeleti jogot gyakorló mindkét szülőnek alá kell írnia. Beíratáskor nem szükséges mindkét szülő jelenléte, így a szükséges dokumentumok aláírva is behozhatók.

Az érkezés sorrendje a felvételt illetően nem szempont.

2018. március 20.

                                                                                           Kis Gábor

                                                                                           igazgató

2024/2025-ös tanév

 Szieberné Dávid Adél

Sziberne David Adel    2002-ben végeztem a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola tanító szakán. 2005-ben elvégeztem még az ELTE Tanító- és Óvóképző Karán a                                  fejlesztőpedagógusi képzést. 2019-ben kerültem a Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskolába. Jelenleg negyedik évfolyamos kisdiákjaim vannak, de nagy          izgalommal és örömmel tölt el, hogy jövőre egy új csapattal, az iskola legfiatalabb tanulóival foglalkozhatok. Gyönyörű feladat számomra bevezetni a                    legkisebbeket az iskolai életbe, megmutatni nekik a tanulás rejtelmeit, szépségeit, megszerettetni a csöppségekkel az olvasást, írást, számolást. Együtt lépünk a       szám-, és betűország csodálatos világába. Ez egy igen felemelő és megtisztelő küldetés.

    A tanítás során fontosnak tartom, hogy gyermekeik örömmel, vidáman töltsék el az iskolai perceket. Szeretnék megteremteni egy meghitt, családias légkört, amelyben diákjaim jól érzik magukat, szívesen jönnek reggelente iskolába. Számomra a legnagyobb csoda és visszajelzés, amikor tanulóim öleléssel köszöntenek a reggeli találkozáskor. Ebből tudom, sikerült elérnem célomat.

 

Rétiné Garád Fruzsina

Retine Garad Fruzsina  2011-ben végeztem a Savaria Egyetemi Központ tanító-angol műveltségterület szakán, s azóta tanítok a Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskolában.                  Szombathelyen élek, 2 kisgyermek édesanyja vagyok.

  Az első osztály megkezdése minden család számára új élményt jelent, kilépést valami ismeretlenbe, mégis várakozással tölti el a szülőket, s gyermekeket           egyaránt. Elsős tanítóként célom, hogy a keresés és felfedezés öröme minden nap motivációt nyújtson a kisdiákok számára. Szeretetteljes, kiegyensúlyozott       környezetet teremtve igyekszem kézen fogva vezetni a gyerekeket a tudás birodalmába.

  

 

 „C” osztályunkban emelt szintű /tagozatos/ angol nyelvoktatást nyújtunk

A biztos alapkészségek kialakítása mellett cél az idegen nyelvi kommunikáció, szövegértő képesség, a spontán beszéd kialakítása, a beszédbátorság fejlesztése.  Az első három évfolyamon heti 3 órában, 4. évfolyamtól heti 5 órában tanulják a nyelvet a tanulók. Alsó tagozaton a készségtárgyak egy részét is angolos tanító kolléga tartja. A mindennapos nyelvi órákkal megteremtett idegen nyelvi környezet, kis létszámú csoportok, valamint a hatékony nyelvtanítás-tanulás módszereinek alkalmazásával biztosítjuk az eredményességet, alap-, vagy középfokú nyelvvizsga megszerzésének lehetőségét.  Nyelvi képzésünket idegen nyelvi hét, versenyek, nyári tábor és londoni utazás lehetősége egészíti ki. 

A logikus, kreatív gondolkodás fejlesztésére vezettük be a Polgár Judit által kidolgozott komplex képességfejlesztő Sakkpalota programot. A sakkjáték elsajátítása nem cél, hanem eszköz. Haszna elsősorban abban rejlik, hogy előmozdítja a különböző tantárgyak elsajátítását, nemcsak a matematikában, és a problémamegoldásban, hanem az olvasás és a szóbeli kifejezés terén egyaránt.

Soha nem voltunk szűkében az újra és újra feltűnő tehetséges diákoknak. Ők tantárgyi tehetséggondozó szakkörökön bővíthetik tudásukat, készülhetnek fel megmérettetésekre, vagy élhetnek az iskola nyújtotta sportolási lehetőségekkel. Szülői igényre úszásoktatást szervezünk. Társastáncot tanulóink 1. osztálytól tanulnak.

A C osztály programjai között 4. és 6. osztályban erdei iskola, 7. évfolyamon Határtalanul kirándulás szerepel.

Nyelvi osztályainkba elsősorban jó képességű gyerekeket várunk, hiszen az emelt nyelvi óraszámok miatt tanulóink nagyobb terhelést kapnak. Tagozatos osztályaink tanulmányi átlaga az elmúlt tanévben: 4,79.

Januártól nyelvi előkészítő foglalkozásokra, játékra, kézművességre várjuk az érdeklődő tehetséges gyermekeket. A találkozások tapasztalatai alapján javasoljuk a tagozatos nyelvi osztályba történő jelentkezést. A programot a vírushelyzettől függően tudjuk megtartani.

A „C” osztály körzetes beiskolázású. A jelentkezett tanulók osztályba sorolásáról a szakmai munkaközösség véleményének figyelembe vételével az intézményvezető dönt.

Szeretettel várom a leendő kis elsősöket

 

2024/2025-ös tanév

Vadász-Horváth Melinda

Vadasz Horvath Melinda

    2008-ban végeztem Szombathelyen a Nyugat- magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjában. Több éven  át személyközpontú Rogers osztályokban         tanítottam. Tavalyi évtől, a 4.a osztályfőnöke vagyok. Szombathelyen élek családommal, két gyermekem van.

   Munkánk egyik legizgalmasabb és legszebb része a leendő elsősök bevezetése a tanulás világába. Élményszerű tanulással és sok játékkal igyekszem                       megkönnyíteni az óvodából az iskolai életbe való átmenetet. Fontosnak tartom megteremteni azt a  légkört, ahová szívesen jönnek a gyermekek, biztonságban        érzik magukat, tisztelik egymást és elfogadóak egymással szemben, így számukra nyugodt környezetben sajátíthatják el új ismereteket, fejlődhet személyiségük       és bátran kibontakozhatnak. Sok szeretettel és izgalommal várom leendő elsőseimet! 

 

 

Köznevelési típusú sportosztály: „A"

Ezekbe az osztályokba azok a tanulóink járnak, akik az egészséges életmód igényeit követve, szeretik a mozgást, vagy elkötelezett hívei egy-egy sportágnak, a tanulás mellett később e területen is szeretnék tudásukat kamatoztatni. Heti 5 testnevelés óra mellett alsó tagozaton sportágválasztó, önismeret és drámajáték, Sakkpalota program, míg felső tagozaton tanulásmódszertan, olimpiatörténet, valamint sportegészségtan tantárgyak segítik az eredményes felkészítést. Délutánonként játékos foglalkozások keretében tanulhatják meg diákjaink a csapatsportágak alapjait. 1-2. évfolyamon heti két alkalommal úszásoktatást biztosítunk.

Sportosztályainkban a választott idegen nyelvet (angol, vagy német) emelt óraszámban tanulják diákjaink.

Alsó tagozaton hangsúly az atlétikai megmérettetéseken, játékos sportvetélkedőkön, labdás ügyességfejlesztésen van. A lányoknak kézilabda, kosárlabda, röplabda; fiúknak labdarúgás, kosárlabda rendszeres edzése ad lehetőséget arra, hogy felső tagozatra az alapokat megfelelően elsajátítva, egyesületi csapat tagjai lehessenek. 

Felső tagozaton a választott sportág ad sok lehetőséget, hogy minél jobb eredményt érjen el a tanuló egyénileg és csapatban is. Az egyesületek igénye szerint hetente egy alkalommal délelőtti edzésidőt biztosítunk.

„A” osztályainkban is természetesen a tanulás az első. Az előző tanév tanulmányi átlaga iskolai szinten sportosztályainkban: 4,52.

Célunk: jó tanuló, jó sportoló, idegen nyelven jól kommunikáló fiatalok képzése. A Zrínyiben elkezdett munkát eredményes tanulóink a Nagy Lajos Gimnázium sportosztályában folytathatják.

Várjuk a mozgást szerető, aktív nagycsoportosok jelentkezését. A bekerülés feltétele játékos fizikai képességvizsgálaton történő megfelelés. Az „A” osztály nem körzetes beiskolázású. Ez azt jelenti, hogy az osztályba a képességvizsgálaton legjobban teljesítő tanulók nyerhetnek felvételt.

Legszebb eredményeink az elmúlt évekből:

  • Magyarország legjobb sportiskolája I- II. hely.
  • Az év Legeredményesebb Diákolimpiai köznevelési intézménye III. helyezés.

Sportiskolás tanulóink sikerei a 2018/2019-es tanévben: 5 diákolimpiai, valamint 14 országos utánpótlás bajnoki cím.

Kollégáink a tanév legeredményesebb Vas megyei Diákolimpia® testnevelője díj birtokosai.

2024/2025-ös tanév

 Ékes Erika

Ekes_Erika.jpg

   A Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola tanító nénije, vagy – ahogy a gyerekek hívnak – a „röpis Era néni”.

   Párommal 2018 augusztusától élek Szombathelyen, azóta tanítok iskolánkban. Tanulmányaimat szülővárosomban, Kaposváron folytattam, ott végeztem „Jó          tanuló, Jó sportoló” -ként tanító-testnevelés szakon 2001-ben. Szabadidőmben szeretek sokat kirándulni és vízparton lenni.

   Pedagógiai munkám során kiemelt figyelmet fordítok a gyermekek képességeire, a pedagógiai a motivációs és az értékelési eszközöket ezek alapján                   választom meg minden gyermeknél. Természetesen – mint minden dolog az életünkben – félelemmel, izgalommal tölt el minket, és ez így van rendjén. Tanító       néniként feladatom, hogy az óvoda – iskola átmenetét megkönnyítsem, segít­sek ebben mind a kis elsősöknek, mind a szüleiknek.

   Hiszek a csapatmunkában, a közösség erejében. Hiszem, hogy ha az iskola és a szülők együtt tudnak és akarnak csapatként dolgozni, akkor olyan alapot           kaphat ezek alatt az évek alatt a gyermek, ami segít neki abban, hogy a kis elsősből egy okos, szeretetteljes, ügyes, nagy nyolcadikos, később pedig egy             kiegyensúlyozott felnőtt válhasson.

   Nagyon várom a leendő kis elsőseimet. Várom, hogy a sok különböző oviból és csoportból érkező kicsiből és szüleikből egy igazi, egymást támogató közösség alakulhasson ki. 

Ha a gyermek szívesen jön az iskolába, ott a tanulással sem lesz gond.

Nyugodt, szeretettel teli, egymásra odafigyelő osztályközösség kialakítása a cél, amiben fejlődhet a gyerekek önbizalma, tudása. Fontos, hogy minden gyermek felfedezze magában az igazi értékeket, barátokat szerezzen.

Leendő elsős tanítóként szép feladat az iskolába lépő kisgyermek tudásvágyát, lelkesedését megőrizni, a tanulást sok-sok játékkal élménnyé varázsolni. Nehéz feladat, de ugyanakkor felemelő is!

Fontosnak tartom, hogy becsületes, jóindulatú, egymást tisztelő emberré váljanak tanítványaim.

Szükségesnek tartom a szülőkkel való jó együttműködést, ami megalapozza a kiegyensúlyozott, harmonikus iskolai éveket.

 

HagyományosBosztály.

 

Alapvető értéknek a gyermekek nevelése, fejlődése során az önállóságot, együttműködést, tudást, toleranciát, kreativitást tartjuk.  Iskolánkban gyermekközpontú, családias, biztonságos környezetben neveljük és oktatjuk tanítványainkat.

Az alapkészségek biztos megalapozása miatt többlet óraszámot biztosítunk a matematika és a magyar tantárgy számára. Az idegen nyelv oktatását már első évfolyamon csoportbontással kezdjük. Választható nyelvek: angol, német.

A lassabban haladókkal fejlesztő pedagógusok foglalkoznak, a tehetségesek tanórán kívül is rengeteg lehetőséget kapnak a további fejlődésre. Szakkörök, évfolyam - gyakran osztály - szintű tehetséggondozó és felzárkóztató foglalkozások, később felvételi előkészítők segítik érdeklődési körnek megfelelően a tehetséggondozást vagy a tanultak elmélyítését, gyakorlását. Felső tagozaton matematika tantárgyból a legügyesebbeknek nívócsoportot indítunk, amelynek célja a versenyekre való eredményes felkészítés, továbbá a középiskolai központi felvételi sikeresebb teljesítése. 

Iskolánk ÖKO iskola, ezért nagy hangsúlyt fektetünk a környezettudatos szemlélet kialakítására. Kapcsolódó programjaink: erdei iskola, természetbúvár túrák, ÖKO hét, nyári tematikus táborok, Határtalanul kirándulás.

Diáksportkörünk kosár-, kézi-, röplabda, labdarúgás, valamint atlétika sportágakban biztosítja a mozgás örömét.

„B” osztályos tanulóink (2-8. évfolyam) tanulmányi átlaga az elmúlt tanévben 4,4.

Külső mérések –kompetenciamérés, idegen nyelvi mérés – eredményeire hivatkozva állíthatjuk, hogy iskolánk eredményei jobbak a megyeközponti iskolák átlagánál.

Szakmai munkánk elismeréseként 2020-ban elnyertük az Oktatási Hivatal Bázisintézménye címet. A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens,   befogadó,   gyermekközpontú   pedagógiai   gyakorlattal,   szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra.

Olyan fiatalokat akarunk nevelni, akik biztos alapkészségekre épített, megalapozott tudás birtokában, másokkal együttműködve képesek boldogulni a középiskolában, majd az életben.

Normál osztályunkba nem csak körzetes tanulók kerülhetnek be. Iskolánkban a körzeten kívüli tanulók aránya 78%.

 

„C” osztályunkban emelt szintű /tagozatos/ nyelvoktatás nyújtunk, angol, igény szerint német nyelvből, miközben a személyközpontú pedagógia elveit szem előtt tartva nevelünk és oktatunk iskolaotthonos rendszerben. A mindennapos nyelvi órákkal megteremtett idegen nyelvi környezet, kis létszámú csoportok, valamint a hatékony nyelvtanítás-tanulás módszereinek alkalmazásával biztosítjuk az eredményességet. Már első osztálytól indítjuk a Polgár Judit által kidolgozott Sakkpalota programot. A sakkjáték elsajátítása nem cél, hanem eszköz a logikus, kreatív gondolkodás fejlesztésére, ezáltal segítve a különböző tantárgyak tanulását.  Soha nem voltunk szűkében az újra és újra feltűnő tehetséges diákoknak. Ők tantárgyi tehetséggondozó szakkörökön bővíthetik tudásukat, készülhetnek fel megmérettetésekre.

Személyközpontú programunkban alapelvünk az empátia, az együttműködés, a bizalom. 
Legfontosabb célunk, hogy a ránk bízott gyerekeket minél alaposabban megismerjük, számukra sokféle lehetőséget teremtsünk arra, hogy önismeretük erősödjön, megtapasztalják, miben jók, miben kell fejlődniük. Építünk a minden gyerekben meglévő természetes kíváncsiságra, a világ megismerésének örömére. Számos iskolai és iskolán kívüli program segíti az élményszerű tanulást és a közösségépítést: beszélgetőkör, táborok, kirándulások, múzeumi foglalkozások, erdei iskola. Programjaink között szerepel: úszás, korcsolyázás, önvédelmi sport, néptánc. Az eredményesség alapfeltétele egy mindenkit el- és befogadó, szorongásmentes légkör, amelyet a tanítók teremt személyre szóló szöveges értékelést is kapnak. A programról egyeztetett időpontban tájékoztatják a tanítók az érdeklődő szülőket. A beszélgetésre gyermekét is várjuk!     

 

Tanev rendje

etlap

tanulas

opensensemap

www.edupress.hu

A csatorna nem található.