A tanév első diákolimpiai országos eseménye idén is az Atlétika Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság volt. A döntő az Alföld szívében, Szolnokon került megrendezésre. Ebben az impozáns sportcentrumban készültek a válogatott többpróbázók a hazai rendezésű VB-ra. Itt ők nyitották a szezont versenyeit és a diákolimpiai döntő zárta a versenyszezont. Ez már önmagában is különös élmény, hogy ilyen helyszínen mérethettek meg tanulóink. A megye legeredményesebbjeként.

Az Ügyességi Csapatbajnokság az a verseny, ahova nem elég a megyei bajnokságot megnyerni. Ide az összes megyei verseny eredményei alapján hívják meg az ország legjobb 12 csapatát az ügyességi számokban, a 10 x 200 m-es váltóban a legjobb 16-ot. Iskolánkból a lány kislabdahajítókat és távolugrókat és a 10 x 200 m-es váltót hívták meg. Váltónk a legjobb idővel várta a döntőt, a kislabdahajító lányok 9. helyen voltak rangsorolva. (Tavaly mi voltunk a bajnokok.) A távolugró lányok a III-IV. helyen holtversenyben kerültek az országos döntőbe. Nagyon izgatottan vártuk a küzdelmeket és még motíváltabban készültünk rá. A közös munkának nagy örömünkre meg is lett az eredménye. A verseny után saját bőrünkön is érezhettük, hogy ezen a tájon itt a legmagasabb a napsütéses órák száma. A szervezők „gondoskodtak” róla, hogy végig csodás őszi időben folyhassanak a küzdelmek, de számunkra igazán délután ragyogott a nap. Kicsi felhő került ugyan az égre a távolugrás eredményhirdetése után. A III. helyezett csapat 456,25 cm-es átlagot ért el, mi 456,00 cm-rel a IV. helyre állhattunk. Ezután jöttek a kislabdás lányok és a leggyorsabb lábú váltónk. Itt már „csak” a mi gyermekeinkre ragyogott a nap. Először a dobó lányok védték meg a tavalyi bajnoki címet. Majd jött a legtöbb izgalmat tartogató és egyben mindenki által legjobban várt váltó. Itt mindenki egy emberként küzdött és a többi váltónak esélyt sem adva futottak a dobogó tetejére. elmondhatatlan érzés volt ez a befejezés. Ráadásul a Covid óta nem nyertek ezekben a versenyszámokban ilyen eredménnyel. A verseny legeredményesebb csapata Vas vármegyében a ZRÍNYI!

GRATULÁLUNK minden résztvevőnek!!!

A kedves Szülőknek köszönjük a segítséget, a támogatást a felkészülésben és a versenyeztetésben.